ÜRÜNÜN İADE ŞARTLARI NELERDİR?

  • “Sebep Belirtmeden Cayma Hakkı” ürünü teslim aldığınızdan günden itibaren 14 iş günü geçerlidir. İade işleminin yapılması için iade etmek istediğiniz ürünün 14 iş günü içerisinde tarafımıza ulaşması gerekmektedir.
  • 22 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığı tarafından yayınlanan “MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK” ile birlikte Sebep Belirtmeden Cayma Hakkı kullanan müşterilerimiz iade edilen ürünün kargo ücretini kendisi karşılayacaktır. Kargo ücreti ödenmeden iade edilen ürünler teslim alınmayacaktır.
  • İade etmek istediğiniz ürünü size gönderilen orijinal kutusuyla ve hiçbir aksesuarı eksik olmayacak şekilde gönderilmelidir.
  • İade etmek istediğiniz üründe hiçbir hasar olmaması gerekmektedir. (Deformasyon, ezik çizik, kırık gibi) kutusu, ambalajı eksiksiz olmalı ve jelatini bozulmamış olmalıdır.

İADE TALEBİ VE SİPARİŞ İPTALİ NASIL YAPILIR?
İletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek iade talebinizi oluşturabilirsiniz.

SİPARİŞLER VE TESLİMAT ÜRÜNÜN/SİPARİŞİMİN “TESLİMAT TARİHİNİ” NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
Tüm siparişleriniz hafta için 24 saat içerisinde kargoya verilmektedir. Hafta sonu ve resmi tatillerde verilen siparişleriniz ise ilk mesai günü kargoya verilecektir. Ürününüz kargoya verildiğinde e-posta adresinize iletilen kargo takip bilgileriniz ile kargonuzun güncel durumunu takip edebilirsiniz.

KARGO TESLİMATI SIRASINDA NELERE DİKKAT ETMELİYİM?
Siparişinizi T.C nüfus cüzdanınız ile teslim almalısınız. Adresinizde farklı bir kişi olması durumunda T.C nüfus cüzdanı ile paketiniz teslim alınabilir.

Adresinizde bulunmadığınız durumda;

  • Kargo firması siparişinizi şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakır.
  • Siparişinizi 3 gün içerisinde belirtilen şubeden almazsanız depomuza iade işlemi başlatır.
  • İade edilen kargonun tekrar sevkini istiyorsanız çağrı merkezimizi arayabilir ya da iletişim bölümünden e-posta gönderebilirsiniz.

Paketinizi görevli yanında aşağıdaki maddeleri dikkate alarak teslim alınız;

  • Kolinin dışında hasar olması (yırtık, ıslanmış gibi) durumunda “Hasar tespit tutanağı”, kolinin içinde hasar ve paket adetinde yanlışlık söz konusu ise “Durum tespit tutanağı” tutturmanız gerekmektedir. Gerekli tutanakları kargo görevlisinden talep edebilirsiniz. o Eğer görevli yanınızdan ayrıldıktan sonra durumu fark ederseniz ilgili şubeye gidip durumu bildirerek tutanak tutulmasını talep edebilirsiniz (Teslimat sonrası Hasar/Durum tespit tutanağı tutulması kargo şubesi inisiyatifindedir).
  • Durum/Hasar tespit tutanağınız ile müşteri merkezini arayarak ürün iade ya da değişim talebinde bulunabilirsiniz.
  • Durum/Hasar tespit tutanağı bulunmadığı taktirde, hasarlı ve eksik teslim alınan ürünlerden firmamız sorumlu değildir. ​